Drugi typ na dziś: O’Leary to duży talent, ale nokautu dziś nie zaliczy

Typy

Nie mam wątpliwości, że gdyby nie ostatnia porażka Siara Ozgula, kurs na pełen dystans w dzisiejszym pojedynku oscylowałby w granicach 1.50. Na jego wysokość mógł też oczywiście wpłynąć nokaut Pierce’a O’Leary’ego w walce z Marsalkiem – rzeczywiście konkretny, choć odniesiony na słabiutkim zawodniku.

Ozgul zrezygnował z kontynuowania walki z Donovanem po 4. rundzie, w której doznał poważnej kontuzji nosa i nie ma co ukrywać – obrywał. Rywal był jednak naprawdę mocny (O’Leary to 13-krotny mistrz Irlandii, którego Top Rank zakontraktowało jeszcze przed jego debiutem zawodowym), w dodatku wyraźnie większy fizycznie i kompletnie nie pasował Ozgulowi stylowo. O’Leary jest od Donovana mniejszy, wydaje się słabszym zawodnikiem i nie sądzę, by dysponował podobną siłą ciosu. Dlatego Ozgulowi powinno być sporo łatwiej.

O’Leary to świetnie wyszkolony zawodnik, ostry, precyzyjny, z fajną pracą nóg i timingiem, natomiast póki co nokautował tylko zawodników wyraźnie słabszych – Bazzę (rekord 0-46-3), nieumiejącego zupełnie w półdystans Quinna i wspomnianego Marsalka. Nie wygrywał przed czasem z Amadorem czy Magno, którzy dobrze reagowali na jego ciosy. A nie są to jacyś wielcy twardziele – Amador 9. razy w karierze był nokautowany, zaś Magno cztery miesiące po walce z O’Learym uległ w drugiej rundzie Wainwrightowi.

O’Leary sprawia póki co wrażenie zawodnika, który nokautował będzie nie dzięki pojedynczemu ciosowi, ale dominacji, a Ozgula zdominować będzie mu ciężko. Turek to uznana na Wyspach firma, na głębokie wody zabierał go świetny Postol, mocni Yigit oraz Antwi i żaden go nie utopił, a zwłaszcza Szwed nie miał z nim łatwo. Rok temu z prospektem McCombem przegrał 3-7 w rundach. Jest twardy, agresywny, ma szczelną gardę, trudno go przestawić ciosami, choć potrafi też włączyć do swojej gry balans, ograniczając przyjmowanie ciosów na blok. Technicznie nie jest wyrafinowany, bazuje na charakterze, nieustępliwości.

P. O’LEARY – S. OZGUL
(boks zawodowy, 29.10.2021)
typ: walka potrwa pełen dystans
kurs betters: 2.28
stawka: 4/10

foto: @pierce_oleary10 (Instagram)

Wróć

Wygrywasz ze mną?
Wspieraj rozwój strony na Patronite!

O mnie

Nazywam się Marcin Piechota, od 2014 roku publicznie dzielę się swoimi typami bokserskimi. Byłem typerem słabym, potem średnim, następnie niezłym, aż w końcu na tyle dobrym, że płatnym. Zaufały mi tysiące osób. Od kilku lat typuję za darmo, bo uważam, że to mi się aktualnie najbardziej opłaca.

dowiedz się więcej

Zarobki

Popularny mit: na bukmacherce nie da się zarobić. Tak piszą ci, którzy próbują wytłumaczyć swoje niepowodzenia.

2020 rok

8,649 złotych

2019 rok

26,766 złotych

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.