Kupon na dziś: „Fajerwerków w walce Canelo nie będzie”

Typy

Walka Saula Alvareza z Dmitriim Bivolem zapowiada się frapująco, jednak nikt nie powinien spodziewać się fajerwerków. Boksujący w kategorii półciężkiej Bivol to według mnie jedno z trzech największych wyzwań w karierze „Canelo” – obok Mayweathera i Gołowkina. Zarówno styl jak i rozmiar rywala nie powinny Meksykaninowi pasować. Bivol to świetnie wyszkolony zawodnik, o którego klasie niech świadczą statystyki z walk ze Smithem (208 do 39 w celnych ciosach), Salamovem (247 do 35!!) czy Pascalem (217 do 60). Bardzo trudno jest go czysto trafić, a posłać na deski – to dopiero sztuka. Na razie był raz zamroczony w karierze, po ciosie – o ile dobrze pamiętam – zadanym tuż po gongu przez punchera Smitha. Poza tym – właściwie nietykalny. Alvarez jest oczywiście lepszy od jego poprzednich rywali, ale to naturalnie zawodnik wagi średniej, który spokojnie mógłby osiągnąć limit kategorii super półśredniej. Zawodnik bijący mocno, ale też z pewnością nie król nokautu. Myślę, że optymalny kurs na brak liczenia Bivola powinien wynosić ok. 1.30.

Dołożyłem wygraną Elnura Abduraimova nad Manuelem Correą przed czasem. Kubańczyk nie powinien mieć w tym starciu nic do powiedzenia. Widziałem trzy z czterech jego ostatnich walk – bardzo wyrównaną z Williamsem i dosyć wyrównane ze Staleyem i Caballero. Pierwszy miał rekord 2-11 (zaczał od 0-9) i choć jest lepszy niż wskazują te liczby, to jednak dalej niezbyt mocny. Correa miał wtedy problemy, rywal rozbił mu nos, wygrał minimalnie. Ze Staleyem (1-6-1) raz był zamroczony, przyjął dużo. Z Caballero – debiutantem wyciągniętym z MMA – też bił się jak równy z równym. Generalnie – „Sweet Dreams” toczył równe walki z przypadkowymi zawodnikami, ma nadmuchany rekord, dziury w obronie, wdaje się w nieprzemyślane wymiany, wpada z ciosami, warunki fizyczne też nie są u niego zbyt dobre.

Rywalem będzie Uzbek, który niedawno otarł się o medal na Igrzyskach Olimpijskich. Mocno bijący (8-0, 7 KO), ofensywny mańkut z dobrym lewym hakiem w kontrze, lepszy pod każdym względem od Correi. Mamy zatem spory mismatch i powinniśmy mieć nokaut.

***

S. ALVAREZ – D. BIVOL
typ1: Bivol nie będzie liczony
E. ABDURAIMOV – M. CORREA
typ2: Abduraimov wygra przez KO/TKO
kurs łączny w Fortunie: 2.49
stawka: 4/10

Wróć

Wygrywasz ze mną?
Wspieraj rozwój strony na Patronite!

O mnie

Nazywam się Marcin Piechota, od 2014 roku publicznie dzielę się swoimi typami bokserskimi. Byłem typerem słabym, potem średnim, następnie niezłym, aż w końcu na tyle dobrym, że płatnym. Zaufały mi tysiące osób. Od kilku lat typuję za darmo, bo uważam, że to mi się aktualnie najbardziej opłaca.

dowiedz się więcej

Zarobki

Popularny mit: na bukmacherce nie da się zarobić. Tak piszą ci, którzy próbują wytłumaczyć swoje niepowodzenia.

2019 rok

26 766 złotych

2020 rok

8 649 złotych

2021 rok

18 091 złotych

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.