Typ na galę Babilon Promotion: Syrowatka rozbity, ale…

Typy

Czy Michał Syrowatka jest wyboksowany? Owszem. Dosyć wyraźnie. Nie ma wątpliwości, że 33-latek najlepsze lata ma za sobą, jest po dwóch dotkliwych porażkach i nic ciekawego go w boksie już nie czeka. Uważam jednak, że dziś nie tylko ma szansę wygrać, ale zwyciężyć po prostu powinien.

Rywalem Michała jest bowiem anonimowy Piotr Szmajda – zawodnik początkujący, który stoczył jedną walkę amatorską i 5 zawodowych (w sumie spędził w profesjonalnym ringu niecałe 39 minut). Chłopak bawi się w boks i nie sprawia wrażenia, jakby miał do tego sportu smykałkę. Bił się na małych galach, nikt o nim nie słyszał, do jutrzejszej gali przystępuje jako rywal Michała na odbudowanie się, a nie jako ktoś, kogo warto otoczyć promotorską opieką, bo rokuje na przyszłość. Plany na następne walki są wobec Michała, a nie Piotrka.

Dla Szmajdy rywal pokroju Syrowatki to ogromny przeskok w karierze. Dotąd bił się z przeciwnikami dobieranymi pod budowę rekordu, głównie kelnerami. Ale w 2019 roku miał walkę z 42-letnim Borovskyym (rekord 22-65-2), który momentami się bawił z Polakiem w ringu niczym Ajetović w pamiętnym starciu z Opalachem. Na karcie punktowej Polak wygrał wszystkie 4 rundy. W rzeczywistości – lepsze wrażenie sprawił Ukrainiec, który pokazał więcej jakości bokserskiej, zadawał celniejsze i mocniejsze ciosy, dyktował tempo walki, chyba też raz lekko zranił Polaka. Szmajda był niecelny, spięty, brakowało mu spokoju, stopującego lewego prostego, nie dokręcał ciosów, dawał się też łapać na podbródki i lewe sierpowe na dół.

Szmajda ma 21 lat, minimalne doświadczenie, skromne umiejętności, po raz pierwszy zawalczy w TV, co dodatkowo wiąże się z presją. Jego przewagą będzie na pewno umowny limit 72 kilogramów, choć nie wydaje się on specjalnie większy od Syrowatki.

Michał jest oczywiście już wypalony, spóźnia się z akcjami w ataku i obronie, jego głowa swoje już przeszła, a przecież odpornością nigdy nie grzeszył, ale… To nie jest tak, że wypalony zawodnik do niczego się nie nadaje. Nie, wypalony zawodnik jest aż i tylko wypalonym zawodnikiem – gorszym niż był u szczytu formy, czasem bardziej, czasem mniej. To, że Sęk przegrał dwie walki przed czasem i ewidentnie zdradzał symptomy rozbicia nie oznaczało, że musi przegrać przed czasem z Augustyniakiem (i nie przegrał). To, że Gudel ciężko zniósł baty od Kotoczigowa i Łaszczyka nie było równoznaczne z tym, że podobny los czeka go z Obruśniakiem (i nie czekał). To, że Syrowatka nie ma już szans wygrać z nikim mocnym, nie znaczy, że nie ma szans wygrać z nikim.

Michała zostało może z 60%, ale wciąż wydaje się to więcej niż aktualne 100% Szmajdy.

M. SYROWATKA – P. SZMAJDA
(boks zawodowy, 29.10.2021)
typ: wygra Syrowatka
kurs Forbet: 2.55
stawka: 4/10

Typ można grać 2-drogowo (remis = zwrot) w Forbecie i STS lub bardziej ryzykownie 3-drogowo (remis = przegrana) w Fortunie.

foto: polsatsport.pl / Babilon Promotion

Wróć

Wygrywasz ze mną?
Wspieraj rozwój strony na Patronite!

O mnie

Nazywam się Marcin Piechota, od 2014 roku publicznie dzielę się swoimi typami bokserskimi. Byłem typerem słabym, potem średnim, następnie niezłym, aż w końcu na tyle dobrym, że płatnym. Zaufały mi tysiące osób. Od kilku lat typuję za darmo, bo uważam, że to mi się aktualnie najbardziej opłaca.

dowiedz się więcej

Zarobki

Popularny mit: na bukmacherce nie da się zarobić. Tak piszą ci, którzy próbują wytłumaczyć swoje niepowodzenia.

2020 rok

8,649 złotych

2019 rok

26,766 złotych

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.