Typ na jutro (rano!): to nie będzie spacerek dla Nyiki

Typy

David Nyika to brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio, który rok temu zadebiutował na ringach zawodowych. Pierwszą walkę miał z kompletnym kelnerem, wygrał błyskawicznie. Drugą z bardzo słabym rywalem, który szybko się poddał. Trzeci pojedynek, ostatni jak do tej pory, Nowozelandczyk stoczył przeciwko niezłemu Maatalli, który jednak miał za sobą raptem 235 sekund doświadczenia na profi (w tym jedną szybką porażkę), więc i jemu wróżono szybki kres w tej walce. Nyika jednak nie wypadł najlepiej. Nie potrafił ani podłączyć, ani w ogóle zdominować rywala, parę razy zgubiła go nonszalancja, nie sprawiał wrażenia najsilniejszego fizycznie. Walka była dosyć wyrównana, obaj mieli swoje momenty. Jeden z sędziów dał nawet underdogowi wygraną w 2 z 5 rund.

Tym razem rywalem Nyiki będzie nieimponujący rekordem (1-2), ale twardy, ambitny, zawzięty i niekoniecznie wygodny Louis Marsters. Jak go scharakteryzować? To taka australijska podróbka Tysona – niski, agresywny, dużo balansu tułowia służącego do skrócenia dystansu, niezła dynamika, fajny lewy sierpowy z doskoku. Na taki boks starcza mu paliwa na 1 rundę, ale kilka kolejnych jest w stanie przeboksować na niezłym poziomie.

Nyika do tej pory na profi nikomu krzywdy swoją siłą nie zrobił (Maio szukał drogi ucieczki i poddał się po rzekomym ciosie w tył głowy, Carpin wymyślił sobie kontuzję bicepsa po 1. rundzie, a o Maatalli już pisałem). Marsters niewątpliwie potrafi przyjąć – przeboksował bez większych strat 4 rundy z mocnym Aokuso (kto wie, czy na dziś nie lepszy niż Nyika) i prawie tyle samo z Esilvą. Ten drugi to puncher, który zasłynął rzuceniem na deski Huniego podczas sparingu. Marstersa przewrócił lewym sierpowym w 1. rundzie, ale ten od razu wstał i walczył jak gdyby nigdy nic. W 4. jednak dwa nokdauny po ciosach na korpus sprowokowały sędziego do przerwania walki, mimo że do końca rundy zostało 7 sekund.

Nyika powinien zacząć ostrożnie, dać się wyszumieć rywalowi. Potem stopniowo go rozbijać. Taki scenariusz wydaje się najbardziej realny i przy okazji korzystny dla typu na powyżej 2,5 rundy.

D. NYIKA – L. MARSTERS
typ: powyżej 2,5 rundy
kurs PZBUK, Betclic, STS: 2.25
stawka: 4/10

foto: @DavidNyika (Twitter)

Wróć

Wygrywasz ze mną?
Wspieraj rozwój strony na Patronite!

O mnie

Nazywam się Marcin Piechota, od 2014 roku publicznie dzielę się swoimi typami bokserskimi. Byłem typerem słabym, potem średnim, następnie niezłym, aż w końcu na tyle dobrym, że płatnym. Zaufały mi tysiące osób. Od kilku lat typuję za darmo, bo uważam, że to mi się aktualnie najbardziej opłaca.

dowiedz się więcej

Zarobki

Popularny mit: na bukmacherce nie da się zarobić. Tak piszą ci, którzy próbują wytłumaczyć swoje niepowodzenia.

2019 rok

26 766 złotych

2020 rok

8 649 złotych

2021 rok

18 091 złotych

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.