Typ na sobotę: duński prospekt sięgnie po pas

Typy

Najciekawszy typ znajdziemy w tym tygodniu w STS-ie. I, jeśli dobrze patrzę, tylko tam.

Na początek zaskoczę nietypowym wyznaniem – słabo znam Jacoba Banka. W internecie są tylko krótkie fragmenty jego walk. Wiadomo, że ma 20 lat, 88 walk amatorskich na koncie (wygrał choćby z mistrzem Niemiec juniorów Cernovem), 4 zawodowe (nie przegrał jeszcze nawet rundy) oraz że od 13. roku życia reprezentował Danię w boksie. Tyle mi wystarczy.

Jego rywalem w sobotę będzie Fin Aku Kanninen. Widziałem jego walkę ze znanym mi Laine’m i prawdę mówiąc: nawet w Polsce mamy ciekawszych bokserów. W najlepszym razie nazwiemy go średniakiem. W BoxRecu dwie rzeczy zwracają uwagę w jego rekordzie – nieznaczna, jednopunktowa wygrana ze słabiutkim Łotyszem Kotosovsem i remis z bardzo ograniczonym technicznie, w dodatku „szklanym” Argentyńczykiem Borą. Obaj ci zawodnicy przegrali zdecydowaną większość swoich walk – w sumie 13, w tym 10 przed czasem. Z Kanninenem radzili sobie wyjątkowo dobrze.

U Fina zwraca też uwagę fakt, że w krótkim czasie skakał z kategorii super półśredniej do półciężkiej, co nie wygląda zbyt poważnie.

Nie wydaje mi się, żeby ktoś taki mógł wygrać wyjazdową walkę z prospektem. Po prostu nie. Nie po to promotor Banka robi galę transmitowaną w telewizji w jego mieście, wykłada kasę na pas młodzieżowego mistrza świata WBO, by przyjechał czwartoligowy bokser z Finlandii i namieszał mu w biznesie.

J. BANK – A. KANNINEN
typ: Bank wygra walkę
kurs STS: 1.80
stawka: 6/10

foto: @bank.jacob (Instagram)

Wróć

Wygrywasz ze mną?
Wspieraj rozwój strony na Patronite!

O mnie

Nazywam się Marcin Piechota, od 2014 roku publicznie dzielę się swoimi typami bokserskimi. Byłem typerem słabym, potem średnim, następnie niezłym, aż w końcu na tyle dobrym, że płatnym. Zaufały mi tysiące osób. Od kilku lat typuję za darmo, bo uważam, że to mi się aktualnie najbardziej opłaca.

dowiedz się więcej

Zarobki

Popularny mit: na bukmacherce nie da się zarobić. Tak piszą ci, którzy próbują wytłumaczyć swoje niepowodzenia.

2020 rok

8,649 złotych

2019 rok

26,766 złotych

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.